БАГАТОЦІЛЬОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА II ПОЛЬЩА
ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

  1. ЗАЯВКА

1.1 Для кого ця програма?

Diakonie Katastrophenhilfe у партнерстві з Diakonia Poland впроваджує багатоцільову програму грошової допомоги, скеровану на вразливі домогосподарства, які постраждали від війни в Україні. Програма спрямована на покриття базових потреб у короткостроковій перспективі, та поки біженці не отримали соціального захисту або стабільного доходу в середньостроковій та довгостроковій перспективі.

1.2 Хто може подати заявку?

Однак, тільки ті домогосподарства, які підпадають під наступні критерії, будуть розглянуті для участі у програмі:
Біженці, які відповідають таким умовам, можуть отримати право на зустріч та подати заявку на програму:

  • Прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати, незалежно від громадянства
  • Зареєстровані в Польщі
  • Ніколи не користувались програмами багатоцільової грошової допомоги, таких як: DKH, UNHCR чи інших гуманітарних організацій (3-4 місяці щомісячних переказів у розмірі 700/710-600/610 злотих)

Виконання вищезазначених умов і подання заявки на участь у програмі не гарантує отримання допомоги. Враховуючи обмежені ресурси та велику кількість людей, які потребують допомоги, програма намагатиметься визначити пріоритетність заявок та підтримати найбільш уразливі домогосподарства. Виконання вищезазначених умов не гарантує отримання допомоги. Остаточне рішення буде прийнято системою оцінки DKH після оцінки вразливості (наприклад, віку, інвалідності та стану здоров’я, вагітності та інших питань захисту) та оцінки спроможності домогосподарств.

1.3 Куди я можу звернутися, щоб подати заявку на допомогу?

Для участі у програмі грошової допомоги, необхідно пройти настпуні кроки:

Крок 1 - Призначити зустріч: Вам необхідно призначити зустріч у найближчому до Вас центрі перевірки. Для цього натисніть кнопку “Призначення” нижче.

Крок 2 Отримати контрольний код: Після перевірки Ваших документів у центрі, Вам нададуть унікальний контрольний код. На зустріч Вам непотрібно брати усіх членів домогосподарства, достатньо прийти тілько голові домогосподарства.

Крок 3 - Онлайн Заявка: За допомогою контрольного коду, Ви зможете зайти в систему та почату створення заявки у програмі. Для цього натисніть “Почати Заявку” нижче.

1.4 Який центр перевірки є найближчий, куди можна приїхати, щоб отримати контрольний код?

Адреси центрів перевірки, їх години роботи можна знайти на нашому сайті, на етапі призначення зустрічі. Будь ласка, перейдіть на сайт www.sontse.org і натисніть “Призначення”

1.5 Серед парафій, зазначених на сайті, нема парафії мого міста. Як мені отримати контрольний код?

Ви можете виконати всі необхідні кроки і обрати найближчий до вас центр перевірки.

1.6 Чому мені потрібно йти до парафії, щоб отримати довідковий код?

Парафія є частиною програми перевірки особи, яка подає заявку на участь у програмі. Без цієї фізичної перевірки неможливо отримати контрольний код.

1.7 Чи можу я подати заявку на допомогу, якщо я живу в іншій країні?

Ні, програма MPCA призначена для біженців, які проживають у Польщі.

1.8 Я не можу прийти на парафію через мою особисту ситуацію (інвалідність, вік чи інше). Як я можу отримати контрольний код?

Якщо Ви не можете доїхати до найближчої парафії через Вашу ситуацію, якщо Ви живете в тому ж парафіяльному місті, волонтери можуть приїхати до Вас. Будь ласка, зв’яжіться з нами за номером Гарячої лінії щодо Вашої особистої ситуації.

1.9 Я не можу подати заявку самостійно, я не знаю, як користуватися Інтернетом - як я можу отримати допомогу?

Якщо Ви не можете подати заявку, якщо Ви живете в одному з парафіяльних міст - Вам можуть допомогти волонтери. Будь ласка, зв’яжіться з нами за номером Гарячої лінії щодо Вашої особистої ситуації.

1.10 Які документи мені потрібно надати під час відвідування парафії для коду посилання?

Вам потрібно лише пред’явити одне з наступного: посвідчення особи, паспорт, PESEL або інший документ, що підтверджує Ваш правовий статус у Польщі.

1.11 Які документи мені потрібно надати під час візиту до парафії для подання заяви?

Якщо Ви не можете самостійно подати заявку та звернутися за підтримкою до парафіяльних волонтерів, вам потрібно мати з собою документи, що посвідчують особу та документи PESEL; документи, що посвідчують особи членів вашого домогосподарства, які підтверджують, що вони зареєстровані в Польщі; документи, які підтверджують Вашу інвалідність або інвалідність членів домогосподарства, або хворобу, або стан вагітності. Якщо Ви є законним опікуном неповнолітньої дитини, Вам також потрібно мати законний документ про опіку.

1.12 Чи документи мають бути польською мовою?

Ні, якщо у вас є документи українською чи іншими мовами, ви також можете їх завантажити.

1.13 Як я можу записатися на прийом для отримання контрольного коду?

Ви можете записатися на прийом на сайті www.sontse.org Якщо Ви не можете користуватися Інтернетом, Ви можете відвідати найближчу парафію, вказану вище або зв’язатись з нами за номером гарячої лінії.

1.14 Чи можу я подати заявку на отримання допомоги, якщо я раніше отримував допомогу від іншої організації, але з моменту останньої виплати минуло більше 3 місяців?

Ви можете подати заявку, якщо ви не отримуєте, або не отримували жодної багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН, DKH, або будь-якої іншої неурядової організації. Якщо Ви отримали підтримку від соціальних служб у Польщі, Ви все ще можете подати заявку. (MPCA – це грошова підтримка гуманітарних організацій, яка триває 3 місяці у розмірі 700-710 злотих на одну особу та 600-610 злотих на будь-якого додаткового члена родини.)

1.15 Чи можу я подати заявку на допомогу, якщо у мене немає номера PESEL?

Ви можете подати заявку та отримати допомогу лише в тому випадку, якщо Ви зареєстровані в Польщі. Потрібен або номер PESEL, або номер документа, що підтверджує Ваш законний статус біженця, або заява на міжнародний захист. Якщо у Вас немає жодної реєстрації PESEL, ми рекомендуємо Вам якнайшвидше звернутися до польських органів влади, отримати Вашу номер PESEL, а потім Ви зможете подати заявку на участь у нашій програмі.

1.16 Чи можу я отримати новий контрольний код, якщо я втратив старий?

Так, ви можете звернутися до найближчої зазначеної парафії, щоб отримати новий контрольний код. Старий буде скасований.

1.17 Чому мені потрібно завантажувати документи під час подання заявки?

Ці документи допомагають нам перевірити, чи відповідає Ваша заявка попереднім умовам, і визначити пріоритетність серед інших заявок, щоб допомогти найбільш уразливим людям. Після перевірки документи буде видалено з нашої платформи якнайшвидше, і вжито всіх заходів для забезпечення захисту даних і дотримання законодавства про захист даних.

1.18 Раніше я жив в Україні, але я не українець, я переїхав до Польщі через війну, але в мене немає PESEL. Чи можу я подати заявку?

Якщо Ви постраждали через війну в Україні, Ви можете подати заявку на участь у нашій програмі незалежно від вашої національності. Однак Ви повинні бути зареєстровані в Польщі, мати PESEL або подати заяву на міжнародний захист.

1.19 Раніше я жив у Білорусі. Я втік, тому що я був там в небезпеці. Зараз живу в Польщі. Чи можу я подати заявку?

Якщо Ви прибули до Польщі 24 лютого або пізніше, якщо у Вас є реєстрація PESEL або заява на міжнародний захист, ви можете подати заяву.

1.20 Живу в Польщі з молодшим братом. Наших батьків тут немає. Чи можу я подати заявку?

Так, якщо Вам виповнилося принаймні 18 років, Ви можете бути головою своєї родини. Ви можете подати документи з братом на утримання.

  1. ВІДПОВІДНІСТЬ
    • Хто має право на цю допомогу?

Подати заявку на участь у програмі зможуть лише домогосподарства, які відповідають усім наступним умовам:

  • Прибули до Польщі 24 лютого 2022 року або після цієї дати та проживали в Україні до цієї дати незалежно від національності
  • Реєстрація в Польщі
  • Ніколи не користувався програмами багатоцільової грошової допомоги УВКБ ООН чи інших гуманітарних організацій
  • Економічна вразливість і відсутність доступу до регулярного доходу, достатнього для покриття мінімальних витрат домогосподарства

*** Зауважте, що виконання попередніх умов для подання заявки, запис на прийом і подання заявки на участь у програмі не гарантує отримання грошової підтримки.

*** Заявки оцінюватимуться за різними критеріями вразливості, такими як вік, стан здоров’я, інвалідність, вагітність, розмір родини тощо, на додаток до Вашої соціально-економічної оцінки.

2.2 Чи можу я подати заявку на отримання грошової допомоги від вашої організації, якщо я був зареєстрований для отримання допомоги від НУО, але не отримав її?

Так.

2.3 Чи можу я подати заявку на отримання грошової допомоги від вашої організації, якщо я отримував її лише один місяць?

Немає програми MPCA протягом 1 місяця, якщо Ви отримали MPCA від іншої організації, зв’яжіться з нею, щоб подати запит на інші місяці.

2.4 Чи може одинока мати/батько з однією дитиною претендувати на грошову допомогу DKH?

Заявка буде розглянута відповідно до критеріїв прийнятності та визначення пріоритетності найбільш вразливих випадків.

2.5 Чи може сім’я з однією дитиною претендувати на грошову допомогу від DKH?

Заявка буде розглянута відповідно до критеріїв прийнятності та визначення пріоритетності найбільш вразливих випадків.

2.6 Я інвалід, минулого року отримував допомогу від гуманітарної організації, але поки що не маю засобів до існування. Чи можу я звернутися за допомогою?

Якщо Ви отримали MPCA протягом 3 місяців у Польщі, Ви не можете скористатися нашою програмою. Якщо Ви не отримували або отримували допомогу по інвалідності, яка не є MPCA, Ви можете подати заявку.
(MPCA – це грошова підтримка гуманітарних організацій, яка триває 3 місяці у розмірі 700-710 злотих на одну особу та 600-610 злотих на будь-якого додаткового члена родини.)

2.7 Чи можу я звернутися за допомогою до DKH, якщо я інвалід, але не маю підтверджуючих документів?

Ви можете подати заявку, якщо виконуєте попередні умови, однак незадокументована інвалідність не вважатиметься вразливістю в системі підрахунку балів.

2.8 Чи можу я звернутися за допомогою в DKH, якщо я інвалід, але маю підтверджуючі документи тільки українською мовою?

Так, Вам потрібно завантажити документи під час подачі заявки.

2.9 Я є опікуном неповнолітньої дитини, постійно проживаю в Польщі, а особа, яка знаходиться під моєю опікою, приїхала до мене з початку війни. Чи можу я подати заявку на допомогу для цієї особи?

Програма спрямована на домогосподарства біженців, тож, якщо Ви маєте постійне місце проживання, на жаль, Ви не можете подати заявку.

2.10 Який має бути дохід на члена сім'ї, щоб сім'я мала право на допомогу?

Для програми не визначено суму доходу. Ваші доходи та витрати будуть оцінені, а також ваші вразливі місця.

2.11 Я народила дитину в Польщі, як вагітна раніше отримувала допомогу від DKH, чи можу я тепер звернутися за допомогою на новонародженого?

Ні, лише ті біженці, які ніколи раніше не отримували MPCA, можуть розглядатися для отримання допомоги.

  1. РЕЗУЛЬТАТИ

3.1 Як ви вирішуєте, хто отримає допомогу?

Якщо Ви виконаєте попередні умови для отримання допомоги, Ваші вразливості та можливості будуть оцінені й автоматично порівняні за іншими заявками. Найбільш уразливі верстви населення отримають допомогу.

3.2 Чи отримаю я повідомлення про результати розгляду моєї заявки?

Так, Ви зможете перевірити результати своєї заявки на www.sontse.org і отримаєте SMS або електронну пошту. Ви також можете запитати інформацію з нашого Telegram-каналу.

3.3 Чи можу я оскаржити результат своєї заявки?

На жаль, ні. Але якщо у Вас є скарги чи відгуки щодо Вашої заявки, Ви можете зв’язатися з нашим механізмом скарг і відгуків:

  • Гаряча лінія: 800 000 232 / 800 011 177 / 918199499 (Вартість дзвінка залежить від Вашого тарифного плану)
  • Електронна пошта: support@diakonie-katastrophenhilfe.org
  • Веб-чат: sontse.org

Ми доступні з Понеділка по П’ятницю з 08:00 - 17:00 (за варшавським часом) польською та українською мовами.

3.4. Скільки я буду чекати результату?

Оцінка Вашої заявки та процес визначення пріоритетів може тривати до 1 місяця. Ми зробимо все можливе, щоб скоротити цей процес, але просимо терпіння. Про результат розгляду Вашої заявки Ви отримаєте SMS-повідомлення. Ви також можете перевірити статус своєї заявки, увійшовши в систему за допомогою пароля, який Ви створите на наступних кроках.

  1. ГРОШОВІ ПЕРЕКАЗИ

4.1 Яка сума передбачається в якості допомоги?

На місяць це 710 злотих на голову родини та 610 злотих на кожного члена родини. Цю суму погодила робоча група гуманітарних організацій Польщі Cash Working Group.

4.2 Скільки місяців здійснюватимуться платежі?

3 місяці

4.3 Коли я отримаю кошти, якщо мене виберуть?

Перший грошовий переказ буде здійснено у квітні 2023 року.

4.4 Як я можу отримати кошти, якщо мене вибрали?

Якщо Ваша заявка буде схвалена, Вам буде надіслано картку поштою. Після того, як Ви отримаєте свою картку, Ви ввійдете на www.sontse.org і створите пароль, після чого на Вашу картку будуть зараховані кошти, щоб Ви могли почати користуватися карткою.

4.5 Як я можу використовувати свою картку?

Після того, як Ви отримаєте свою картку, Вам потрібно буде створити пароль на www.sontse.org, після чого на Вашу картку буде завантажено кошти. Після цього Ви можете почати використовувати картку як для зняття готівки, так і для покупок у магазинах із угодою про картку Visa. Ви можете знайти інформацію про використання вашої картки на сайті https://conotoxia.com/

4.6 Як довго я можу користуватися своєю карткою?

Ви зможете користуватися карткою щонайменше 3 місяці, починаючи з квітня 2023 року. Однак кошти потрібно витрачати вчасно, оскільки після закінчення програми картки будуть анульовані. Термін дії картки не слід брати до уваги, оскільки картки в кінцевому підсумку будуть анульовані раніше терміну дії.

4.7 Чи можу я зберігати гроші на картці для заощаджень?

 Вам слід використовувати свої кошти, оскільки ця допомога призначена для забезпечення основних потреб, а не для заощаджень. Через певний час картки будуть анульовані.

4.8 Що робити, якщо у мене проблема з карткою?

Ви можете зв’язатися з нашим механізмом скарг і зворотного зв’язку:

  • Гаряча лінія: 800 000 232 / 800 011 177 / 918199499 (Вартість дзвінка залежить від Вашого тарифного плану)
  • Електронна пошта: support@diakonie-katastrophenhilfe.org
  • Веб-чат: sontse.org

Ми доступні з Понеділка по П’ятницю з 08:00 - 17:00 (за варшавським часом) польською та українською мовами.

  1. ВІДГУКИ ТА СКАРГИ

5.1 Як я можу залишити відгук про вашу програму?

Якщо Ви зіткнулися з будь-якими проблемами або маєте скаргу чи відгук щодо наших програм, Ви можете зв’язатися з нашим Механізмом скарг і відгуків:

  • Гаряча лінія: 800 000 232 / 800 011 177 / 918199499 (Вартість дзвінка залежить від Вашого тарифного плану)
  • Електронна пошта: support@diakonie-katastrophenhilfe.org
  • веб-чат sontse.org

Ми доступні з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00 (за варшавським часом) польською та українською мовами.

5.2 Я хотів би поскаржитися на певну проблему, як я можу подати свою скаргу?

Якщо Ви зіткнулися з будь-якими проблемами або маєте скаргу чи відгук щодо наших програм,Ви можете зв’язатись з нашим Механізмом скарг та відгуків:

  • Гаряча лінія: 800 000 232 / 800 011 177 / 918199499 (Вартість дзвінка залежить від Вашого тарифного плану)
  • Електронна пошта: support@diakonie-katastrophenhilfe.org
  • веб-чат sontse.org

5.3 Я подав скаргу, коли я можу отримати відповідь?

Ви отримаєте відповідь від нас найпізніше протягом двох тижнів.